Undervisningsplan 2018 – 2019

Mandag                                                                                                                              Tirsdag

Sal A

Sal B

Sal C

 

Sal A

Sal B

Sal C

 

Indtil kl. 16.30

Filipskolen

Indtil kl. 16.30

Filipskolen

 

 

Indtil kl. 16.30

Filipskolen

Indtil kl. 14.30

Filipskolen

 

 

Fritræning

Hold 115B

16.30 – 17.15

KidsDance

5 – 9 år

Helene Overgaard

Hold 116C

16.30 – 17.20

Sportsdans

Standard teknik

Simon Horsleben

 

 

Hold 215B

14.30 – 15.30

Parkinson Ballroom Fitness

Jørn & Aase Brøndum-Nielsen

Hold 215C

16.20 – 17.10

Børn over 8 år

Talent sportsdans

Standard

Simon Horsleben

 

Fritræning

Hold 116B

17.15 – 18.00

TeenDance

10 – 15 år

Helene Overgaard

Hold 117C

17.20 – 18.10

Sportsdans

Turneringstræning

Simon Horsleben

 

Fritræning

Fritræning

Hold 216C

17.10 – 18.00

Børn over 8 år

Begyndere/let øvede

Standard/latin

Simon Horsleben

 

Fritræning

Hold 117B

18.00 – 18.45

Crossdance

Helene Overgaard

Hold 118C

18.10 – 19.00

Sportsdans

Latin teknik

Simon Horsleben

 

Fritræning

 

Hold 217C

18.00 – 18.50

Sportsdans talent

Talent sportsdans

Latin

Simon Horsleben

 

Fritræning

Hold 118B

18.45 – 19.30

Hit Fit Dance

Helene Overgaard

Hold 119C

19.00 – 19.50

Vild med pardans

Meget øvede

Simon Horsleben

 

Fritræning

Fritræning

Hold 218C

18.50 – 19.40

Sportsdans

Latin

Simon Horsleben

 

Fritræning

 

Hold 120C

19.50 – 20.40

Vild med pardans

Let øvede/øvede

Simon Horsleben

 

Fritræning

Hold 219B

19.00 – 20.15

Pardans øvede

Martin Holleufer

Nellie Cassandra

Hold 219C

19.40 – 20.30

Vild med pardans

Let øvede

Simon Horsleben

 

Fra kl. 20.00

Filipskolen

Fra kl. 20.00

Filipskolen

Hold 121C

20.40 – 21.30

Vild med dans

Begyndere

Simon Horsleben

 

Fra kl. 20.30

Filipskolen

Fra kl. 20.30

Filipskolen

Hold 220C

20.30 – 21.45

Vild med pardans

Øvede/meget øvede

Simon Horsleben

 

Receptionist:

Peter

Receptionist:

Jane

 

 Receptionist:

 Peter/Ingelise

 

Onsdag                                                                                                                              Torsdag

Sal A

Sal B

Sal C

 

Sal A

Sal B

Sal C

Filipskolen

Indtil kl. 12.00

Filipskolen

   

Indtil kl. 12.00

Filipskolen

12.00 – 15.30

Folkedans

 

Filipskolen

Hold 312B

12.00 – 13.30

Linedans

Begyndere

Anna Storgaard

   

Hold 416A

16.20 – 17.20

Pilates

Begyndere

Henriette Askholm

Jørgensen

 

Hold 416C

16.45 – 17.35

Sportsdans

Latin

Bjørn Bitsch/

Ashli Williamson

Andreas Willander

 

Filipskolen

Hold 313B

13.30 – 14.30

Pardans 50/60+

Begyndere/let øvede

med kaffepause

Jørn & Aase Brøndum-Nielsen

   

Hold 417A

17.30 – 18.30

Pilates

Øvede

Henriette Askholm Jørgensen

 

Hold 417C

17.35 – 18.25

Sportsdans

Standard

Bjørn Bitsch/

Ashli Williamson

Andreas Willander

 

Filipskolen

Hold 314B

14.30 – 15.30

Pardans 50/60+

Let øvede/øvede

med kaffepause

Jørn & Aase Brøndum-Nielsen

   

Hold 418B

18.30 – 19.20

Vild med dans

Meget øvede

Bettina Eihilt Grunnet

Jess Christensen

Hold 418B

18.30 – 19.20

Vild med dans

Meget øvede

Bettina Eihilt Grunnet

Jess Christensen

Hold 418C

18.25 – 19.15

Sportsdans

Standard

Bjørn Bitsch/

Ashli Williamson

Andreas Willander

 

Filipskolen

Hold 316B

16.00 – 17.30

Linedans

Øvede

Anna Storgaard

   

Hold 419B

19.20 – 20.10

Vild med dans

Begyndere

Bettina Eihilt Grunnet

Jess Christensen

Hold 419B

19.20 – 20.10

Vild med dans

Begyndere

Bettina Eihilt Grunnet

Jess Christensen

Hold 419C

19.15 – 20.30

Vild med pardans

Let øvede

Bjørn Bitsch/

Ashli Williamson

Andreas Willander

 

Filipskolen

Hold 318B

18.00- 18.50

Wienerdans

Pia Kleinschmidt

Kun lige uger

   

Hold 420B

20.10 – 21.00

Vild med dans

Let øvede

Bettina Eihilt Grunnet

Jess Christensen

Hold 420B

20.10 – 21.00

Vild med dans

Let øvede

Bettina Eihilt Grunnet

Jess Christensen

Hold 420C

20.30 – 22.00

Vild med pardans

Øvede/meget øvede

Bjørn Bitsch/

Ashli Williamson

Andreas Willander

 

Filipskolen

19.00 – 22.00

Folkedans

Fra kl. 21.00

Filipskolen

 

Receptionist:

Receptionist:

Receptionist:

Ingelise/Peter

Receptionist:

Anne-Louise fra 17.30



 

Fredag                                                                                                  Lørdag

Sal A

Sal B

Sal C

Sal A

Sal B

Sal C

 

Indtil kl. 15.30

Filipskolen

Indtil kl. 15.30

Filipskolen

 

Indtil kl. 9.30

Filipskolen

Indtil kl. 9.30

Filipskolen

  
    

Hold 610B

09.45 – 10.35

Dansemusene

Med mor & far

2 – 4 år

Bettina Eihilt Grunnet/

Helene Overgaard

  

Fritræning

  

Fritræning

Hold 611B

10.40 – 11.30

Dansetrolde 4 – 6 år

Bettina Eihilt Grunnet/

Helene Overgaard

  

Hold 517B

16.00 – 17.30

Talent- & sportsdans

Team træning

Kun ulige uger

Simon Horsleben

Hold 517B

16.00 – 17.30

Talent- & sportsdans

Team træning

Kun ulige uger

Simon Horsleben

Sal B

Klub aften med

ønskede aktiviteter.

Kun lige uger

Fritræning

Hold 612B

11.35 – 12.25

Dansestjernerne

6 år og ældre

Bettina Eihilt Grunnet/

Helene Overgaard

  

Hold 518B

17.30 – 18.45

Pardans træning

Standard & latin

Simon Horsleben

Kun ulige uger

Hold 518B

17.30 – 18.45

Pardans træning

Standard & latin

Simon Horsleben

Kun ulige uger

Sal B

Klub aften med

ønskede aktiviteter.

Kun lige uger

Fritræning

Fritræning

  

Hold 519B

18.45 – 20.00

Wienerdans

Pia Kleinschmidt

Simon Horsleben

Kun ulige uger

Hold 519B

18.45 – 20.00

Wienerdans

Pia Kleinschmidt

Simon Horsleben

Kun ulige uger

Sal B

Klub aften med

ønskede aktiviteter.

Kun lige uger

Fritræning

Fritræning

  

Hold 520B

20.00 – 20.50

Vild med dans

Let Øvede

Kun ulige uger

Simon Horsleben

Hold 520B

20.00 – 20.50

Vild med dans

Let øvede

Kun ulige uger

Simon Horsleben

Sal B

Klub aften med

ønskede aktiviteter.

Kun lige uger

Fra kl. 18.00

Filipskolen

Gælder også søndag.

Receptionist:

Carsten

Receptionist:

Carsten

Receptionist:

Ingelise

Receptionist:

Revideret: 7.8.2018 Ret til ændringer forbeholdes

Har du spørgsmål?

Kontakt os på

22 17 12 12

eller

eihilt@privat.dk

STILARTER

FACEBOOK

INSTAGRAM

KOMMENDE EVENTS

Video fra sportsdans

Man kan fremad se, at de har været udset til at læse, at der skal dannes par af ligheder. Dermed kan der afsluttes.

Flere videoer